LinkedIn

Spoločnosti OLTIS Group a JERID sa zúčastnili piateho ročníka Železničných dní (Zilele Feroviare), ktoré sa konali v Bukurešti 5. a 6. októbra 2010. Železničné dni patria k najvýznamnejším akciám v tomto odbore v Rumunsku a stretávajú sa na ňom zástupcovia významných tuzemských i zahraničných železničných firiem a organizácií.

Tohtoročný ročník mal podtitul Wider Black Sea Area Railway Summit – Towards a Profitable Railway Sector in the Wider Black Sea Area „s cieľom osloviť železničný trh v 28 krajinách – od Poľska po Uzbekistan, od Ruska po Grécko.

Prvý deň prebiehal pre všetkých účastníkov spoločne, druhý deň bol rozdelený do troch panelových sekcií – Infraštruktúra, Železniční operátori a Verejná doprava. Súčasťou akcie bola aj výstava železničných vozňov na stanici Bukurešť sever (Bucuresti Nord) a návšteva riadiaceho centra bukureštského metra (Metrorex). Summitu sa zúčastnilo viac ako dvesto železničných špecialistov.

OLTIS Group a JERID sa na summite prezentovali v rámci spoločnej expozície českých firiem pod hlavičkou ACRI a za významnej podpory ambasády Českej republiky v Rumunsku. Okrem firiem prezentujúcich sa v rámci spoločnej expozície ACRI (Bonatrans, VUZ, Dako CZ, První signální, ČD Telematika, Moravia Steel, Škoda Vagonka, ZKL, OG) sa na summite zúčastnila aj firma AŽD.