LinkedIn

V termíne 10. – 11. októbra 2013 sa v Plzni konalo 34. zasadanie zväzu európskych železničných špeditérov IBS. Hlavným organizátorom stretnutia bola spoločnosť OLTIS Group. Zasadania sa zúčastnilo úctyhodných 43 členov IBS.

Program začal v štvrtok popoludní zasadaním pléna, po ktorom nasledoval workshop na tému „Inovácie v železničnej nákladnej preprave“. Štvrtkový slávnostný večer následne prebiehal v pivovare Plzeňský Prazdroj. Účastníkov zasadania zaujala predovšetkým zaujímavo podaná prehliadka pivovaru, kde boli zoznámení s technologickým postupom a s históriou varenia piva v Plzni.

V piatok prebehlo vlastné zasadanie všetkých členov zväzu IBS, ktoré malo na programe niekoľko zaujímavých prednášok. Hneď v úvode sa medzi ne zaradila aj prezentácia Petra Kroču, ktorý zoznámil účastníkov s prierezom činností OLTIS Group. Následne predstavili noví členovia IBS zo spoločností Lugo Terminal (Taliansko), Via Cargo (Nemecko) a Floyd (Maďarsko) stručne činnosť svojich firiem. Oficiálny program bol zakončený pešou prechádzkou so sprievodkyňou v samotnom centre Plzne, kde byli hostia zoznámení s  bohatou históriou tohto mesta.
OLTIS Group využil túto príležitosť prezentovať sa ako nový, plne integrovaný subjekt, ponúkajúci komplexné riešenia pre dopravu a logistiku a zároveň ako partner ponúkajúci spoluprácu na významných európskych projektoch, čo rovnako pozitívne podporilo obchodnú stránku našej účasti na zasadaní.

Ďalšie zasadanie IBS sa uskutoční v dňoch 10. – 11. apríla 2014 v Barcelone.